Zdokonalovací a kondiční plavby

Pro kapitány, kteří chtějí zdokonalit své znalosti a zvyšovat svou kapitánskou kompetenci za účelem zvýšení bezpečnosti pro posádku a loď.

Není na světě kapitán, který umí vše… Každý někdy začínal sbírat zkušenosti, byl nervózní při manévrech v marině nebo špatně spal na kotvě v zátoce. Je to normální a přirozený vývoj dobrého kapitána. Je důležité si uvědomit že jen zkušenosti a studium z vás udělá lepší kapitány. Dobrý kapitán přemýšlí nad bezpečností své posádky a snaží se zvyšovat své vědomosti a zkušenosti. 

Pro koho jsou plavby vhodné?

Začínající kapitáni


Napluto 0-400 NM jako kapitán
Přístavní manévry, kotvení, práce s motorem, trim plachet, navigace

Zkušení kapitáni


Napluto 400 NM a více jako kapitán
Noční plavby, delší přeplavby, sportovnější výkon, objevování, regaty.

Začínající kapitáni

Plavba na plachetnici v Chorvatsku

Na našich zdokonalovacích plavbách pro začínající kapitány je vše podřízeno tomu aby každý účastník opakoval všechny činnosti v co největším počtu.

Co to znamená v praxi?

6x vyjedeme z mariny a zpět, 6x večer zakotvíme, 6x vytáhneme a schováme plachtu. 6 x budeme refovat. Každý si osahá a zdokonalí se v činnostech, které po kurzu mohou trápit začínající kapitány.

Naši zkušení kapitáni s vámi projdou check-in a jeho nástrahy, poradí Vám jaký software je dobrý pro počasí v dané oblasti, naučíte se číst v mapách s jistotou a ukáží Vám hospůdky které objevili při svých plavbách. 

Na kondiční plavby bereme jen 4 účastníky, abychom dokázali vytvořit dostatečný prostor pro každého z nich.

Po absolvování kondičních plaveb budete mnohem blíže
k bezpečnému vyplutí bez stresu.

Zkušení kapitáni

Plavba na plachetnici či katamaránu v pokročilejších oblastech

Na plavbách pro zkušenější kapitány se zaměřujeme na zdokonalení práce kapitána ve složitějších jachtařských podmínkách, tak aby posílil své zkušenosti, získal větší sebevědomí a o krok posunul bezpečnost na plavbách s rodinou či přáteli

Zažijete adrenalin, noční plavby, delší přeplavby, větší vlny, vítr, noční hlídky a také budete probírat složitější jachtařské situace s našimi zkušenými kapitány. Budete jeden den kapitán a řídit život na loď dle vlastních pohledů a budete debatovat s ostatními kolegy řešení situací.

Co v praxi procvičíme?

Oblasti plaveb vybíráme tak, aby zkušenější kapitáni nabyli nových zkušeností potřebných pro svůj vlastní rozvoj, nabízíme plavby na katamaránech pro získání lepší rutiny

Termíny zdokonalovacích plaveb

Obsah kurzu

Plavební oblast:
Murter a okolí. V oblasti ostrova Murter se nachází mnoho zátok vhodných ke kotvení, v okolí je také řada městských mol a značených izolovaných nebezpečí. Je proto vhodná pro nácvik přístavních a kotevních manévrů a také pro zdokonalení navigačních znalostí.

Platba:
Při objednávce hradíte zálohu 50 %. Zbytek částky doplácíte 40 dní před plavbou.

Cena obsahuje:
Pronájem školící lodě, pojištění kauce, školení pro začínající kapitány, check-in, check-out informace, trénink přístavních manévrů, intenzivní týdenní trénink a transit log.

Cena neobsahuje
Jídlo a pití na lodi, stravu kapitána, přístavní a kotevní poplatky, pohonné hmoty do lodě, přívěsný motor.

Doprava:
Dopravu na místo si každý účastník zajišťuje sám, po uhrazení kurzu vytvoříme FB/Whatsapp skupinu, kde bude možno se dohodnout na případné spolujízdě.

Účastníkům plavby zašleme po úhradě celé částky tzv. Boarding pass se všemi informacemi (kde, v kolik a jak ..). Dále nejpozději 14 dní před plavbou dostanete doporučující seznam věcí „co s sebou“ a na co nezapomenout.

No Events

Při objednávce hradíte zálohu 50 %, doplatek zasíláte 40 dní před plabou.

PDF PŘÍRUČKA ZDARMA

Na moře! Krok za krokem kapitánem

Zorientovat se v celém procesu – jak se stát kapitánem a co vše je pro to udělat je komplikované. Informace na internetu bývají kusé, neakutální a ne vždy pochopitelně napsané. 

Ceny za kurzy jsou vysoké a bez jasných informací je složité se rozhodnout jakým směrem se bez velkých časových investicí za informace vydat.
X
X