Chorvatský kapitánský průkaz "B"

má platnost pouze v Chorvatských vodách a opravňuje vás vést loď o délce do výtlaku 3O tun a do 12NM od pobřežní linie.

Tento průkaz je možné získat od stáří 16 let pouze zkouškou před zkušebními komisaři v Chorvatsku na kapitanátu. Průkaz obsahuje také průkaz radiotelefonisty, takže není potřeba skládat kurz Rádio SRC. Zkouška je ústní, trvá přibližně 15 minut a kromě navigace obsahuje také základní práci s mapou, pravidel plavby a vysílačku.

Praktický výcvik

Probíhá v Chorvatsku pod vedením certifikovaného instruktora. Maximálně 5 kurzantů na jedné jachtě.

Zkouška

Písemná a ústní MDČR zkouška,
která probíhá v Praze.

*Zodpovědným kapitánům doporučujeme absolovovat nepovinný teoretický kurz pro získání potřebných znalostí pro bezpečné vedení jachty.

Praktický kurz

Kurz probíhá na plachetnici v Chorvatsku

Na praktickém výcviku Vás provedeme od seznámení s lodí až po první vytažení plachty. Budeme klást důraz na vaši samostatnost a na opakování manévrů. Věříme, že pro nabrání kapitánských zkušeností je zapotřebí si každý manévr vyzkoušet v co nejvíce opakováních. Z toho důvodu se na našich kurzech potká maximálně 5 kurzantů na palubě.. Každý si zakotví, každý si zajede do maríny a každý si vytáhne plachtu. 

Náplň praktického kurzu:

Zkouška

Zkouška se skládá v Chorvatsku na tamním kapitanátu

Kapitánské zkoušky probíhají zpravidla v pátek po ukončení praktického kurzu na kapitanátu v Zadaru. Zkouška je ústní, trvá přibližně 15 minut a kromě navigace obsahuje také základní práci s mapou, pravidla bezpečné plavby a radiotelefonní úkol (volání MAYDAY, PANPAN nebo SECURITE).

Před samotnou zkouškou je zapotřebí vypsat žádost, přihlásit se na termín a zaplatit správní poplatek. Žádost vám rádi pomůžeme zpracovat. Po úspěšném složení je vám průkaz zaslán do 7 dnů na uvedenou adresu. Toto je novinka, která se však každý rok upravuje. Platilo pravidlo, že průkaz byl vydáván do 24 hodin na místě zkoušky.

Nepovinné, ale výrazně doporučujeme absolvovat

Teoretické školení

Školení probíhá formou dvoudenního intenzivního kurzu.

Na školení se naučíte a seznámíte se vším potřebným pro samostatnou plavbu i závěrečnou zkoušku.  Probereme znalostní okruhy potřebné pro splnění zkoušky MDČR: 

Naši instruktoři jsou sami vášniví jachtaři, a proto vás krom teorie zahrnou řadou osobních zkušeností a tipů, které se vám budou hodit při plavbách.

Hodiny teorie vás budou bavit a o jachtingu začnete přemýšlet v širších souvislostech. Klademe důraz na praktičnost naučených informací, nikoli na jejich množství.

Víme jaké situace vás na lodi nejčastěji potkají a na ty vás připravíme.

Kurzy probíhají v moderních prostorách ve Zlíně nebo Ostravě..

PDF PŘÍRUČKA ZDARMA

Kroky k získání kapitánského průkazu

Získejte informace o všech krocích, které je potřeba udělat pro fyzické obdržení průkazu, možnosti si půjčit loď a vyplout jako kapitán. Přihlašte se ZDARMA k odběru naši příručky a dalších zajímavých informací.

X
X