Český kapitánský průkaz "C"

Mezinárodně uznávaný průkaz, opravňující Vás vést loď o délce do 16m a do 20NM od pobřeží, kdekoli na světě.

K získání Kapitánského průkazu C je zapotřebí zvládnout 3 části : Teoretické školení, Praktický výcvik, Zkouška. Myslete také na to, že na palubě musí být vždy osoba s průkazem pro obsluhu rádia (vysílačky), který není součástí českého průkazu.

Teoretické školení

Příprava na zkoušku se zkušenými školiteli ve Zlíně nebo v Ostravě.

Praktický výcvik

Probíhá v Chorvatsku pod vedením certifikovaného instruktora. Maximálně 5 kurzantů na jedné jachtě.

Zkouška

Písemná a ústní MDČR zkouška,
která probíhá v Praze.

Teoretické školení

Školení probíhá formou třídenního intenzivního kurzu.

Na školení se naučíte a seznámíte se vším potřebným pro samostatnou plavbu i závěrečnou zkoušku.  Probereme znalostní okruhy potřebné pro splnění zkoušky MDČR: 

Naši instruktoři jsou sami vášniví jachtaři, a proto vás krom teorie zahrnou řadou osobních zkušeností a tipů, které se vám budou hodit při plavbách.

Hodiny teorie vás budou bavit a o jachtingu začnete přemýšlet v širších souvislostech. Klademe důraz na praktičnost naučených informací, nikoli na jejich množství.

Víme jaké situace vás na lodi nejčastěji potkají a na ty vás připravíme.

Kurzy probíhají v moderních prostorách ve Zlíně nebo Ostravě..

Praktický kurz

Kurz probíhá na plachetnici v Chorvatsku

Na praktickém výcviku Vás provedeme od seznámení s lodí až po první vytažení plachty. Budeme klást důraz na vaši samostatnost a na opakování manévrů. Věříme, že pro nabrání kapitánských zkušeností je zapotřebí si každý manévr vyzkoušet v co nejvíce opakováních. Z toho důvodu se na našich kurzech potká maximálně 5 kurzantů na palubě.. Každý si zakotví, každý si zajede do maríny a každý si vytáhne plachtu. 

Náplň praktického kurzu:

Zkouška

Zkouška se skládá v Praze u komise MDČR

Kapitánské zkoušky probíhají zpravidla 1 – 2 týdny po skončení teoretického školení pod dohledem zkušebních komisařů MDČR.

Pro úspěšné složení zkoušky je uchazeč testován okruhů, které načerpal na teoretickém školení. Skládá se z písemné části – navigačního příkladu. A dále ústní části, která se skládá na jednotlivých stanovištích – meteorologie, plavební provoz na moři (COLREG), plavební nauka, angličtina a zdravověda.

Termíny kurzů

Český kapitánský průkaz "C"

18října(října 18)17:0020(října 20)15:00Teorie k průkazu C17:00 - 15:00 (20) OlomoucCena:6 500 Kč :Přihlásit se na kurz

19října(října 19)17:0026(října 26)8:00Praktický kurz k průkazu C – Plachetnice17:00 - 8:00 (26) ChorvatskoCena:25 000 Kč :Přihlásit se na kurz

19října(října 19)17:0026(října 26)8:00Praktický kurz k průkazu C – Katamarán17:00 - 8:00 (26) ChorvatskoCena:25 000 Kč :Přihlásit se na kurz

Po dokončení objednávky obdržíte potvrzení o rezervaci místa na kurzu a detailní harmonogram .

Obsah kurzu

Navigace – teorie terestrické navigace (plavba v dosahu pobřeží), práce s mapou, používání navigačních trojúhelníků a odpichovátka, práce s navigačními příručkami a jejich použití v praxi, počítání navigačních příkladů a jejich vynášení do mapy.

Meteorologie – základy meteorologických procesů a jejich zvládnutí na takové úrovni, abyste dokázali samostatně vyhodnotit synoptickou mapu.

Plavební nauka – vše podstatné, co je nutné pro plavbu – teorie obtékání plachet, reakci lodního šroubu, přípravu a převzetí lodi, názvosloví, manévr muž přes palubu MOB, záchrana lidského života na moři, nasednutí na mělčinu, …

COLREG – přednosti lodí, světla lodí, mlhové a manévrovací signály, signály nouze, systém rozdělené plavby a úzké plavební dráhy.

Bezpečnost plavby
Psychologie – práce s posádkou
Angličtina – základy, volání MAYDAY, apod.
Zdravověda

  1. Instruktor:
    Lenka Čížková
    Certifikovaná MDČR instruktorka
X
X