Pozor na nové
SRC průkazy

Otevřete šuplík a vyndejte svůj průkaz. Obsahuje stejné náležitosti (SRC) jako a obrázku? Pokud ano, pak je vše v pořádku. Průkaz zase vraťte do šuplíku a v klidu plánujte první plavbu.

Majitelé starších průkazů (OFN, OFP nebo VFN) u nás získají slevu 10 % na Kurz SRC

Většina charterových i majitelských lodí je již vybavena VHF lodními radiostanicemi s tzv. DSC kontrolérem (červené tlačítko).  

K obsluze takovéto vysílačky pak musí být obsluha vybavena průkazem radiooperátora SRC ( Short Range Certificate ). Tento typ radiostanice není možné obsluhovat s jiným než SRC průkazem.

Obecně lze říct, že bez SRC průkazu by nemělo být možné si půjčit loď. (až na výjimky, viz níže)

Starší OFN, OFP nebo VFN průkaz už bohužel nestačí a je třeba si pořídit nejkomplexnější SRC průkaz, který vás jako jediný opravňuje k obsluze všech lodí charteru. Navíc je platný i pro vnitrozemské plavby.

Vyhněte se zbytečným starostem a vyřiďte si SRC průkaz ještě před sezónou 2021, ať máte v létě klid.

K získání SRC průkazu je potřeba splnit 3 kroky

1. Teoretický a praktický kurz
2. Zkouška na ČTÚ
3. Žádost o vydání průkazu

1. Teoretický kurz a praktický kurz

Školící středisko Zlín, zakončeno osvědčením

V této části kurzu probereme veškeré otázky nutné k zvládnutí písemné ale také ústní závěrečné zkoušky. 

Praktická část kurzu je nedílnou součástí celého kurzu na radiooperátora SCR ve které nacvičují reálné druhy komunikace na skutečných lodních radiostanicích v malých skupinkách. Během této praxe si každý účastník vyzkouší veškeré možné druhy volání s použitím DSC kontroleru. 

Po úspěšném absolvování praktického výcviku je vydáno oficiální osvědčení, které je nutné doložit k žádosti o závěrečné zkoušce na ČTU.

2. Zkouška na ČTU

Probíhá před komisí ČTU v Praze

Zkouška se skládá z písemného testu a ústní části. Písemná část trvá 60 minut a jsou zde otázky, které probereme na kurzu. Písemný test je ihned vyhodnocen a pokud jste úspěšný, postupujete do ústní části, která trvá 15 minut. V ústní části jste zkoušeni z běžných komunikačních postupů a používaných výrazů v angličtině i v češtině. Veškeré postupy si vyzkoušíte na kurzu včetně průběhu zkoušky, aby jste byli plně připraveni.

Pokud si před zkouškou nebudete jisti, nabízíme možnost poslední záchrany formou doškolení před zkouškou. Termín je vždy den/dva před zkouškou. 

Pokud je závěrečná zkouška  v Praze, organizujeme dopravu kurzantů našimi vozy na místo konání. Všechny podrobnosti společně dohodneme na teoretickém kurzu.

3. Žádost o vydání průkazu

Dodání dokumentů na ČTÚ a získání průkazu

Pomůžeme vám s kompletací a správností všech žádostí a příloh včetně odeslání na příslušné instituce. Zařídíme vše potřebné pro získání potřebných dokumentů.

Veškeré podrobnosti podrobnosti projdeme na kurzu a bude jen na vašem rozhodnutí si vše zajistit po svém nebo to nechat na nás. 

Termíny SRC kurzů

No Events

Obsah kurzu

1. Teoretická část

2. Praktická část – probíhá ve zvolený termín v malých skupinkách na radiostanicích ve Zlíně. Vyzkoušíte si veškerou práci s reálnou stanicí s DSC tlačítkem. Po absolvování praxe získáte osvědčení, které je nezbytné jako součást žádosti o zkoušku před ČTU.

Výhody

– Budete první připravení a s doklady pro přihlášení se ke zkouškám a jistotou vyplutí v létě bez problémů
– Budete první připravení a s doklady pro přihlášení se ke zkouškám a jistotou vyplutí v létě bez problémů

Po objednání vám s předstihem zašleme přesný harmonogram a seznam pomůcek, které si vzít sebou.

Instruktor:
Pavel Kocych
Certifikovaný ČTÚ instruktor

Nejčastější otázky

Ano, starší typy průkazů již neplatí a pokud nechcete riskovat problémy v marině, je určitě lepší si kurz udělat. Starší typy průkazů stále platí, ale není možné s nimi obsluhovat SRC vysílačku. Pokud bude na lodi starší typ vysílačky, pak můžete použít OFP. Většina lodí však již přešla na nový typ.

Pro majitele OFP průkazů nabízíme slevu 10 % z ceny kurzu.

Podle našeho názoru je velmi vhodné umět ovládat záchranné systémy lodi. Vysílačka s DSC ( červené tlačítko ) je jistě výkonný a potřebný bezpečnostní prvek lodi a odpovědný kapitán by tedy měl tento dokument vlastnit. Vědomosti z tohoto kurzu se vám budou vždy hodit nejen na moři ale SRC průkaz má 10letou platnost také na vnitrostátních vodách při plavbě například na Orlíku.

Majitelům HR kapitánských průkazů nabízíme slevu 10 % z ceny kurzu.

Ano, naše nové školící středisko je v centru Zlína. Zde absolvujete praktický kurz na reálných vysílačkách. Závěrečnou zkoušku je však složit u ČTÚ. Více informací najdete na stránkách ČTÚ.

Osvědčení o praktické zkoušce je podmínkou před absolvováním zkoušek. Nemusíte mít však strach, že do zkoušek vše zapomenete. Skripta i všechna videa s teorií vám zůstanou a můžete si tak informace kdykoli oživit. Důležité je, že budete mít osvědčení o praxi hotové a můžete se přihlásit hned na první vypsané zkoušky a budete mít jistotu, že sezónu stihnete.

  • Jako jediní nabízíme kurz teorie online. Díky tomu ušetříte čas a navíc budete jako první připraveni na zkoušky a v létě tak můžete bez problémů vyplout.
  • Covid záruka – pokud nebude možné teoretický kurz provézt, nabídneme alternativní termín nebo vrátíme peníze.
  • Mořem a větrem ošlehaní lektoři. Řídíme se heslem „Není to o papírech, ale o tom že se na tebe může posádka v každé situaci spolehnout.“

V objednávce použijete kód SRC10, který tuto slevu odečte.

Na praktickém kurzu se jen gentlemansky prokážete starším typem průkazu.

Přeškolte se na SRC průkaz se slevou 10 %

X
X